دفتر مرکزی سیکو؛ توکیو.ژاپن

دفتر مرکزی سیکو؛ توکیو.ژاپن

تاریخچه برند سیکو یک داستان 120ساله از نوآوری و خلاقیت می‌باشد. این داستان از سال 1892 آغاز می‌شود؛ زمانی که کینتارو هاتوری، موسس شرکت سیکو پس از یک دهه فعالیت در زمینه فروش و تعمیرات ساعت، تصمیم به احداث کارخانه ساعت‌سازی خود گرفت. هاتوری جوان تصمیم داشت به یکی از پیشگامان صنعت ساعت تبدیل شود و در این راه یک شعار همیشگی داشت "سیکو باید همواره یک گام از رقبا پیش باشد، دقیقا یک گام. در این راه نه باید عجله داشت و نه متوقف ماند."

از سال 1892 که سیکو اولین ساعت دیواری خود را تحت برند "سیکوشا" تولید نمود تا امروز که به یکی از معظم‌ترین و معتبرترین ساعت‌سازان جهان تبدیل شده، سیکو همواره به شعار پیشرو بودن خود وفادار مانده و نوآوری‌های زیادی در صنعت ساعت انجام داده است. سیکو به معنی واقعی کلمه یک ساعت‌ساز است، تولیدکننده‌ای که در تمام سطوح و زوایای تکنولوژی‌های مرتبط با ساعت‌سازی یک شرکت خبره می‌باشد و با ادغام تکنولوژی‌های مختلف خود، همواره دوست‌داران ساعت را شگفت زده می‌کند. سیکو تنها تولیدکننده ساعت در سطح جهان است که به هر چهار تکنولوژی ساعت‌سازی مجهز می‌باشد، این چهار تکنولوژی عبارتند از دانش فنی تولید ساعت‌های مکانیکی، کوارتز، اتوکواتز و اِسپرینگ درایو. سیکو به عنوان پیش‌قراول صنعت ساعت، مبتکر سه تکنولوژی اخیر ساعت‌سازی یعنی فناوری کوارتز، اتوکوارتز و اِسپرینگ درایو می‌باشد اما این پایان راه نیست، رقبا تنها یک گام عقب ترند...

خط سیر برند سیکو

محصولات سیکو

سفیران برند سیکو

نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ

تنیسور حرفه‌ای؛ نفر اول رنکینگ بین‌المللی تنیس‌بازان حرفه‌ای

داریا کلیشینا

داریا کلیشینا

ورزشکار و مدل؛ نفر اول پرش طول زنان لیگ الماس

نمایندگی برند سیکو

دایا زمان‌سنج

نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کمپانی سیکو در ایران، شرکت دایا زمان‌سنج است. گارانتی ساعت‌های سیکو بین‌المللی بوده و دایا زمان‌سنج مسئول ارایه خدمات پس از فروش مطابق شرایط استاندارد جهانی به تمامی دارندگان ساعت‌های اورجینال سیکو است؛ گالری عباسی نمایندگی رسمی دایا زمان‌سنج است و تمامی ساعت‌های سیکو گالری با گارانتی دایا زمان‌سنج ارایه می‌شوند.

گارانتی ساعت سیکو دارای مدت زمان و موارد تحت پوشش محدود به شرح زیر می‌باشد

  • دوره‌ی زمانی گارانتی ساعت‌های مچی سیکو دوسال و ساعت‌های رومیزی/دیواری سیکو سه‌سال می‌باشد.
  • گارانتی بین‌المللی سیکو نیرومحرکه (موتور)، عقربه‌ها و قطعات فلزی بدنه و بند ساعت را پوشش می‌دهد.
  • شیشه ساعت، بندهای غیرفلزی و قسمت‌های فلزی متحرک بند (پین‌ها و قفل) تحت پوشش گارانتی بین‌المللی سیکو قرار نمی‌گیرند.
  • عدم بروز خوردگی، تغییر رنگ و نیز پیدایش ترک‌خوردگی یا شکستگی در بدنه و بند فلزی ساعت تحت پوشش گارانتی بین‌المللی سیکو قرار دارد. بروز تغییر رنگ جزیی در اثر استفاده عادی برای ساعت‌های آبکاری شده، امری طبیعی است و به عنوان نقیصه یا عیب در نظر گرفته نمی‌شود. ایجاد خش و خراش سطحی در اثر سایش با اجسام سخت جزء ویژگی‌های ذاتی فلزات بوده و به‌عنوان یک نقیصه محسوب نشده و طبعا تحت پوشش گارانتی قرار نمی‌گیرد.
  • میزان مقاومت ساعت در مقابل آب روی درب پشت ساعت حک شده است. مقاومت ساعت در برابر آب تا میزان مقاومت طراحی شده تحت پوشش گارانتی بین‌المللی سیکو قرار دارد و دایا زمان‌سنج ملزم به رفع ایرادهای ناشی از نفوذ آب و نیز آب‌بندی ساعت طبق مندرجات روی درب پشت ساعت است. در صورت نفوذ آب به داخل ساعت، خریدار موظف است ساعت را در اسرع وقت به گالری عباسی یا دفتر خدمات پس از فروش دایا زمان‌سنج تحویل دهد، دایا زمان‌سنج مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از باقی ماندن طولانی مدت آب داخل ساعت نمی‌پذیرد.
  • در ساعت‌های سیکو از دو نوع شیشه‌ی معدنی مقاوم شده و کریستال یاقوت استفاده می‌شود؛ شیشه‌های معدنی مقاوم شده یا هاردلکس، همان شیشه‌های معدنی معمولی هستند که تحت عملیات حرارتی خاص، بهبود یافته مقاومت بیشتری در برابر ضربه و سایش پیدا می‌کنند. شیشه‌های کریستال یاقوت یا سافایر، کریستال‌های معدنی هستند که سطح آن‌ها با یک لایه نازک از سنگ یاقوت شفاف پوشش‌کاری می‌شود و مقاومت بسیار بالایی در قبال ساییدگی و خش‌پذیری از خود نشان می‌دهند. دایا زمان‌سنج به عنوان نمایندگی رسمی سیکو در ایران، با اعمال تعریف‌های غیرمستند وسلیقه‌ای از مقاومت و خش‌پذیری شیشه، عملا مسئولیت‌های مربوط به شیشه ساعت‌های سیکو را از خود سلب نموده و مقاومت یا ضدخش بودن شیشه‌های هاردلکس و سافایر سیکو تحت پوشش گارانتی دایا زمان‌سنج قرار نمی‌گیرد.

امور مشتریان دایا:
02187198
خدمات پس از فروش دایا:
02188782010

اسپانسرینگ برند سیکو

فدراسیون بین‌المللی دومیدانی

فدراسیون بین‌المللی دومیدانی

فدراسیون بین‌المللی دومیدانی

در سال 1987 سیکو به‌عنوان زمان‌سنج رسمی مسابقات جهانی دومیدانی در رم انتخاب شد، از آن زمان تاکنون سیکو زمان‌سنج رسمی تمامی ادوار مسابقات جهانی و برخی ادوار لیگ الماس بوده است و در این مسیر تعداد زیادی از برترین رکوردهای جهانی این رشته پرطرفدار توسط سیکو به ثبت رسیده است. همکاری استراتژیک سیکو و فدراسیون بین‌المللی دومیدانی زمینه‌ساز شراکت تجاری و اسپانسرشیپ سیکو در مسابقات جهانی و لیگ الماس شده است.

باشگاه فوتبال بارسلونا

باشگاه فوتبال بارسلونا

باشگاه فوتبال بارسلونا

در سال 2011 سیکو به‌عنوان زمان‌سنج رسمی تمرینات و مسابقات باشگاه فوتبال بارسلونا در لامسیا و نیوکمپ انتخاب شد. این همکاری زمینه‌ساز شراکت تجاری و اسپانسرشیپ سیکو در باشگاه فوتبال بارسلونا شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا

در سال 2013 سیکو به‌عنوان زمان‌سنج رسمی مسابقات و رویدادهای تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شد. همکاری با این کنفدراسیون منتج به اسپانسرشیپ سیکو در مسابقات جام ملت‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا شد.

مسابقات قایقرانی کلاس 49

مسابقات قایقرانی کلاس 49

مسابقات قایقرانی کلاس 49

در سال 1996 که کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم به ورود سریع‌ترین و پویاترین کلاس مسابقات قایقرانی به المپیک سیدنی گرفت، پروژه ارتقاء کلاس 49 آغاز شد. با توجه به تخصص واعتبار ویژه کمپانی سیکو، بخش تایمینگ و زمان‌سنجی این پروژه به سیکو سپرده شد و همین امر زمینه‌ساز شراکت تجاری و اسپانسرشیپ سیکو در مسابقات جهانی و اروپایی کلاس 49 گشت.

هواپیمای نوری آیکر

هواپیمای نوری آیکر

هواپیمای نوری آیکر

در سال 2010 دانشگاه بین‌المللی اشتوتگارت تصمیم به طراحی و توسعه هواپیمای نوری با قابلیت پروازهای طولانی‌مسیر گرفت. نظر به دانش فنی متمایز و تخصص بالای سیکو در زمینه صفحه‌های شارژ نوری و نیز تایمینگ وزمان‌سنجی، توسعه صفحه‌های سولارسل و زمان‌سنجی پروژه آیکر به سیکو واگذار شد. این همکاری زمینه‌ساز اسپانسرشیپ سیکو در پروژه توسعه آیکر شد.