گواهی اصالت کالا

گواهی اصالت کالا

گالری عباسی با افتخار اعلام می‌نماید که تمام ساعت‌های عرضه شده در فروشگاه اصلی بوده و با گارانتی رسمی شرکت نمایندگی برند در ایران ارایه می‌شوند. چنانچه پس از خرید از گالری عباسی، در رابطه با اصالت ساعت یا اعتبار گارانتی ارایه‌شده همراه با ساعت دچار تردید شدید، می‌توانید درخواست استفاده از گواهی اصالت کالا را به گالری ارسال نمایید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن اصالت ساعت و اعتبار گارانتی را به شما اثبات کنند.

مراجع ذی‌صلاح جهت اظهارنظر در مورد اصالت ساعت‌ها به ترتیب اولویت شایستگی عبارتند از کمپانی سازنده ساعت، شرکت نمایندگی رسمی برند و نهایتا اتحادیه‌های صنفی فروشندگان و تعمیرکاران ساعت در سراسر ایران؛ بدیهی است بیان‌های مرجع بالادست مقدم بر نظر سایر مراجع خواهدبود و قابلیت استناد محکم‌تری دارد. نظرات شخصی سایر افراد علی‌رغم قابلیت احترام ذاتی همه افراد، نمی‌تواند قابل استناد بوده یا محترم شمرده شود.

برای بررسی اصالت ساعت روش‌های گوناگونی وجود دارد که گران‌مایه‌ترین روش‌ها از دیدگاه کارشناسان فنی گالری عباسی به شرح زیر هستند:

  • بررسی هم‌خوانی کامل ویژگی‌های فنی و ظاهری ساعت با ویژگی‌های نگاشته‌شده در سایت رسمی برند؛ باتوجه به کیفیت بالای کپی‌کاری برخی سازندگان ساعت غیراصلی، باید نهایت ریزبینی را در رابطه با جزییات ویژگی‌های نگاشته‌شده به عمل آورد.
  • بررسی اعتبار گارانتی ارایه‌شده همراه ساعت از دیدگاه کمپانی سازنده؛ تنها گارانتی شرکتی که از سوی سایت رسمی برند به عنوان نمایندگی رسمی توزیع و خدمات پس از فروش آن برند در ایران معرفی شده، معتبر است.تایید اعتبار فروشگاه و ساعت ارایه‌شده، از سوی نمایندگی رسمی برند به‌سان تایید از سوی کمپانی سازنده ساعت است.
  • بررسی کارشناسی ساعت از سوی کارشناسان فنی اتحادیه‌های صنفی فروشندگان و تعمیرکاران ساعت؛ با توجه به حقیقت‌هایی نظیر کمبود دانش‌ فنی برخی کارشناسان اتحادیه‌ها، بروز رفتارهای محافظه‌کارانه در قبال تخلف‌های همکاران صنفی و درگیر شدن در بروکراسی اداری غیرضروری، بهره‌گیری از این روش چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

برخی برندهای معتبر بین‌المللی به ویژه برندهای آمریکایی در ایران شبکه رسمی توزیع و خدمات پس از فروش ندارند اما برخی تجار ایرانی به صورت تامین‌کننده واسط، ساعت‌ها را از کشورهای همسایه تهیه و در بازار توزیع می‌کنند؛ در چنین مواردی گالری عباسی با اطلاع‌رسانی جامع در زمان عرضه و فروش کالا، مسئولیت‌های مربوط به گارانتی رسمی را از خود سلب می‌نماید. شرکت‌های تامین‌کننده واسط شایستگی لازم برای اظهارنظر در رابطه با اصالت ساعت‌های ارایه‌شده از سوی سایر شرکت‌های تامین‌کننده واسط را ندارند و بیان‌ها و ادعاهای ایشان تا زمانی که از سوی سایت رسمی برند تایید نشده‌اند، فاقد اعتبار و قابلیت استناد است.

با توجه به کمبود دانش‌ فنی برخی کارشناسان اتحادیه‌ها و عدم وجود شناخت جامع نسبت به تمام برندها و مدل‌های ساعت توسط ایشان، در صورت پیدایش اختلاف بین نظر کارشناس فنی اتحادیه و بیان‌های کمپانی سازنده ساعت یا نماینده رسمی برند، بیان‌های کمپانی سازنده و شرکت نمایندگی بر نظر کارشناس اتحادیه پیشینگی دارند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.