رویه‌های بازگرداندن کالا

رویه‌های بازگرداندن کالا

گالری عباسی به عنوان مرجع تخصصی معرفی، نقد وبررسی ساعت همواره تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا بیشینه رضایت‌مندی را برای خریداران گران‌قدر به ارمغان بیاورد، با این وجود ممکن است خریدار پس از تحویل گرفتن ساعت خود، به دلایل مختلف دچار نارضایتی شود، در این زمان خریدار می‌تواند از پشتیبانی و خدمات گالری عباسی استفاده کند تا در صورت رعایت ضابطه‌های بازگرداندن کالا، ساعت خریداری‌شده برای وی جایگزین گردیده یا بازپس گرفته شود.

خریدار در صورت روبرو شدن با یکی از موارد زیر و در صورت رعایت شرایط و ضوابط بازگرداندن کالا، می‌تواند پس از هماهنگی با واحد پشتیبانی و خدمات گالری عباسی، ساعت را جهت بررسی به گالری ارسال کند.

عدم تطابق ساعت خریداری‌شده با محتوای سایت

 • وجود مغایرت باید حداکثر ظرف مدت سه روز به اطلاع گالری عباسی برسد.
 • مرجع‌های قابل استناد جهت بررسی تطابق ساعت، سایت گالری عباسی و سایت رسمی برند هستند.
 • وجود تفاوت‌های جزیی بین رنگ ساعت خریداری‌شده و عکس مشاهده شده در سایت طبیعی است و زیر پوشش گواهی تطابق کالا قرار نمی‌گیرد.
 • بروز آسیب‌های فیزیکی ناشی از بسته‌بندی غیراصولی و حمل‌ونقل نامناسب ساعت تا زمان تحویل ساعت به مشتری، مشمول عدم تطابق ساعت خریداری‌شده می‌شود.
 • در صورتی که وجود مغایرت یا آسیب، پیش از بازکردن بسته‌بندی قابل شناسایی باشد، خریدار باید از بازکردن بسته‌بندی محصول خودداری نماید و کالا را به صورت پلمپ و آکبند به گالری عباسی بازگرداند.
 • در صورتی که شناسایی مغایرت یا آسیب نیازمند بازکردن بسته‌بندی کالا باشد، خریدار باید تا زمان بررسی و کنترل مطابقت و سلامت ساعت، بسته‌بندی گالری عباسی و جعبه فابریک ساعت را به نیکی نگهداری نماید تا در صورت نیاز ساعت را در جعبه و بسته‌بندی اورجینال خود برای گالری ارسال نماید.

وجود اشکال یا ایراد فنی در ساعت خریداری‌شده

 • وجود ایراد فنی باید حداکثر ظرف مدت هفت روز به اطلاع گالری عباسی برسد.
 • ایرادهای فنی که در اثر استفاده ناصحیح یا شرایط محیطی نامناسب خریدار بروز می‌کنند زیر پوشش گواهی سلامت کالا قرار نمی‌گیرد.
 • ویژگی‌های ذاتی مواد و تکنولوژی (به‌عنوان مثال شکنندگی شیشه یا تلورانس استاندارد خطا) به‌عنوان ایراد یا نقیصه در نظر گرفته نمی‌شوند.
 • در صورت بروز آسیب‌های فیزیکی آشکار برای ساعت (به‌عنوان مثال شکستگی یا نفوذ آب در اثر استفاده غیراصولی) امکان استفاده از مهلت تست فنی لغو می‌شود.

بروز تردید در رابطه با اصالت ساعت خریداری‌شده

 • مرجع‌های ذی‌صلاح جهت اظهارنظر در مورد اصالت ساعت‌ها به ترتیب اولویت شایستگی عبارتند از کمپانی سازنده ساعت، شرکت نمایندگی رسمی برند و نهایتا اتحادیه‌های صنفی فروشندگان و تعمیرکاران ساعت
 • با توجه به کمبود دانش‌ فنی برخی کارشناسان اتحادیه‌ها و عدم وجود شناخت جامع نسبت به تمام برندها و مدل‌های ساعت توسط ایشان، در صورت پیدایش اختلاف بین نظر کارشناس فنی اتحادیه و بیان‌های کمپانی سازنده ساعت یا نماینده رسمی برند، بیان‌های کمپانی سازنده و شرکت نمایندگی بر نظر کارشناس اتحادیه پیشینگی دارند.

انصراف خریدار از خرید ساعت سفارش داده شده به گالری

 • انصراف خریدار باید حداکثر ظرف مدت پنج روز به اطلاع گالری عباسی برسد.
 • انصراف از خرید ساعت‌هایی که در وضعیت استعلام قرار دارند و به سفارش مشتری از شرکت نمایندگی تهیه می‌شوند، امکان‌پذیر نیست.
 • انصراف از خرید تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود، به صورت پلمپ و آکبند به گالری عباسی بازگردانده شود. بازکردن بسته‌بندی گالری عباسی و استفاده از ساعت امکان انصراف از خرید را از بین می‌برد.

جعبه فابریک ساعت‌ها از سوی کمپانی سازنده ساعت و به ازای هر ساعت، یک جعبه تامین می‌شود. بازگرداندن ساعت مشروط به نگهداری و ارسال جعبه فابریک به همراه ساعت است؛ علامت‌گذاری، برچسب زدن یا نوشتن هر نوع توضیحات روی جعبه و بسته‌بندی کالا، امکان بازگرداندن ساعت خریداری‌شده را از بین می‌برد.

خریدار باید تا زمان بررسی و کنترل مطابقت و سلامت ساعت، ساعت را مطابق شرایط استاندارد بوتیک‌ها و گالری‌های ساعت نگهداری نماید و از استفاده آن اجتناب ورزد. از قرار دادن ساعت روی سطوح چوبی، شیشه‌ای، فلزی یا هر سطح سخت دیگر خودداری نمایید؛ نگهداری ساعت نو تنها روی سطوح پارچه‌ای و چرمی توصیه می‌گردد. آویزها، تگ‌ها و لیبل‌هایی که از سوی کمپانی سازنده روی ساعت نصب می‌شوند قسمتی از هویت و بیانگر اصالت ساعت هستند؛ از جدا کردن، کندن یا آسیب رساندن به آن‌ها خودداری فرمایید. اگر خریدار پیش از بررسی کامل ساعت، از آن استفاده نماید یا به هر طریق به ساعت یا اقلام همراه آن آسیب رساند امکان بازگرداندن ساعت خریداری‌شده وجود نخواهد داشت.

در صورتی که عدم تطابق ساعت خریداری‌شده، وجود ایراد فنی اولیه در ساعت یا عدم اصالت ساعت به تایید کارشناسان فنی بخش پشتیبانی و خدمات گالری عباسی برسد، تمامی هزینه‌های پستی بازگرداندن ساعت بر عهده گالری عباسی است اما اگر خریدار بدون ارایه دلیل قابل قبول از خرید خود منصرف شود، هزینه ارسال ساعت به گالری عباسی بر عهده خریدار است. با توجه به ارسال رایگان تمام سفارش‌ها از سوی گالری عباسی، در صورت انصراف خریدار از خرید ساعت بدون ارایه دلیل قابل قبول، هزینه ارسال اولیه سفارش از حساب خریدار کسر می‌شود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.