دفتر مرکزی سواچ؛ برن.سوییس

دفتر مرکزی سواچ؛ برن.سوییس

سواچ یکی از پرآوازه‌ترین و محبوب‌ترین برندهای سوییسی است، ساعت‌سازی که در زمینه تکنولوژی، متریال و طراحی استانداردهای خاص خودش را ایجاد نموده است تا به ساعت‌های سواچ هویتی منحصر به فرد بخشد؛ هویت منحصر به فرد سواچ ریشه در سبک طراحی خاص، انتخاب رنگ ویژه، مقاومت استثنایی در برابر آب و از همه مهم‌تر اصالت سوییسی برند دارد. پیشینه کمپانی سواچ به سال‌های آغازین دهه هشتاد میلادی برمی‌گردد، در آن سال‌ها و هم‌زمان با توسعه فناوری کوارتز در شرق دور، بازار بین‌المللی ساعت با حجم انبوهی از ساعت‌های ارزان‌قیمت و دقیق ژاپنی روبرو شده بود که سعی بر به چالش کشیدن صنعت ساعت‌سازی سوییس و تصرف امپراطوری ساعت‌های سوییسی داشتند. ساعت‌سازان سنتی سوییسی در مواجهه با رقیب نوظهور ژاپنی تنها بر پیشینه‌ی درخشان و جنبه‌های متفاخر ساعت‌های خود تاکید داشتند و کمپانی‌های ژاپنی را پایین‌تر از سطح رقابت می‌پنداشتند. این روند به مرور سبب تسخیر بازارهای سنتی ساعت‌سازان سوییسی توسط رقبای ژاپنی گشت، به نحوی که برای اولین بار، سهم سوییس از بازار جهانی ساعت به کمتر از بیست‌درصد تنزل یافت؛ در این زمان نیکلاس هایک، سرمایه‌گذار خوش‌فکر لبنانی-سوییسی کمپانی ساعت‌سازی سواچ را با هدف تولید ساعت‌های سوییسی در کلاس قیمت میان‌رده تاسیس نمود.

نیکلاس هایک برای توسعه برند سواچ استراتژی ایده‌آل‌گرایانه‌ای داشت؛ در استراتژی سواچ اهداف متفاوتی نظیر دستیابی به فناوری کوارتز، بهبود دقت زمان‌سنجی، نیل به کلاس قیمتی میان‌رده (و حتی پایین‌تر از آن)، مقاومت در برابر آب و از همه مهم‌تر القای حس ناب استفاده از یک ساعت اصیل سوییسی دنبال می‌شدند اما فراتر از همه این اهداف اولیه، آرمان سواچ تولید ساعتی بود که بیانگر نگرش‌ها و روحیات صاحب ساعت باشد. سواچ برای بیان روحیات و احساسات انسانی از زبان هنر و رنگ بهره می‌گیرد تا مفاهیم را بدون نیاز به کلام، به قلب مخاطب منتقل کند. نام سواچ برگرفته از اولین کمپین بازاریابی سواچ با عنوان "ساعت دوم" و اسلوگان "احساس شما چه رنگی است؟" است. کمپین ساعت دوم (second watch) در واقع بزرگ‌ترین نقطه ضعف برندهای آسیایی را به چالش می‌کشید؛ اختصاص به سطوح پایین جامعه. در دهه 1980 ساعت‌های ژاپنی بیشتر مورد اقبال افراد کم‌درآمد بود و بسیاری افراد نبستن ساعت را به استفاده از یک ساعت آسیایی ترجیح می‌دادند. در این زمان سواچ با به چالش کشیدن این روند این‌گونه القا نمود که هر شخصی، حتی در صورت داشتن یک ساعت لوکس و گرانبها برای موقعیت‌های رسمی، نیاز به داشتن یک ساعت دوم دارد که سبک، مقاوم و راحت باشد و بتواند احساسات و روحیات او را نمایان سازد. استراتژی فروش سواچ با هدف تولید یک میلیون دستگاه ساعت در سال 1983، دوونیم میلیون دستگاه  در سال بعد و نهایتا رسیدن به تارگت سیصدوسی‌وسه میلیون دستگاه ساعت (معادل تعداد کل تولید ساعت در طول تاریخ سیصد ساله صنعت ساعت‌سازی تا آن زمان) در طول نیم‌قرن، تا سال 2033 شکل گرفت؛ سواچ پس از تنها بیست‌وسه سال از زمان تاسیس، در سال 2006 طی مراسم باشکوهی رسیدن به مایل‌استون تولید سیصدوسی‌وسه میلیون دستگاه ساعت مچی را جشن گرفت. ویژگی بارز ساعت‌های سواچ پلمپ بدنه آن‌ها است، اصلی‌ترین راهکار سواچ برای ارزان‌سازی ساعت‌های سوییسی خود کاهش تعداد قطعات داخلی ساعت است و در این راستا درون موتور ساعت‌های سواچ از هیچ پیچی استفاده نمی‌شود و قطعات پس از قرارگیری در محل مناسب، روی هم پرس می‌شوند. پرس‌کاری قطعات موتور، تعمیر اصولی ساعت‌های سواچ را برای تعمیرکاران متفرقه در خارج از کارخانه‌های سواچ‌گروپ و بدون در اختیار داشتن ابزار و تجهیزات پیشرفته غیرممکن ساخته است؛ سواچ برای اطمینان از اینکه ساعت‌های سواچ در هیچ کارگاه غیراستانداردی، به صورت غیراصولی تعمیر نشوند بدنه ساعت‌های سواچ را به صورت یکپارچه و پلمپ طراحی و تولید می‌کند تا دسترسی به موتور ساعت برای تعمیرکاران متفرقه امکان‌پذیر نباشد. با توجه به پلمپ بودن و کیفیت ساخت مطلوب ساعت‌های سواچ، گارانتی بین‌المللی سواچ به صورت گارانتی تعویض ارایه می‌شود.

محصولات سواچ

LV118

4,800,000 تومان

PNJ100

3,060,000 تومان 3,600,000 تومان

PNP100N

3,060,000 تومان 3,600,000 تومان

SUSA401

8,500,000 تومان

SUVN101

5,900,000 تومان

SVQN102A

4,230,000 تومان 4,700,000 تومان

YCG412G

12,800,000 تومان 16,000,000 تومان

YCS590G

12,800,000 تومان 16,000,000 تومان

YGS776G

9,000,000 تومان

YSS215G

6,750,000 تومان 9,000,000 تومان

YVS405G

14,000,000 تومان

سفیران برند سواچ

جرمی جونز

جرمی جونز

اسکی‌باز بازنشسته آمریکایی؛ اسطوره بی‌بدیل مسابقات اسنوبرد کوهستان با دوازده عنوان قهرمانی تور فری‌راید

خاویر لوئه

خاویر دِ لو روئه

اسکی‌باز حرفه‌ای سوییسی؛ قهرمان المپیک زمستانی سوچی 2014 و قهرمان تور فری‌راید از سال 2009 تا 2015

آنه مارکسر

آنه فلور مارکسر

مدل و اسکی‌باز سوییسی؛ قهرمان تور فری‌راید 2010 در کلاس اسنوبرد

کدی تاونسند

کدی تاونسند

هنرپیشه، بدلکار و اسکی‌باز آمریکایی

سم پیلگریم

سم پیلگریم

دوچرخه‌سوار حرفه‌ای انگلیسی؛ قهرمان پرایم‌لاین 2014 کلاس BMX

کورتنی کنلوگ

کورتنی کنلوگ

مدل، ژورنالیست و موج‌سوار آمریکایی؛ نفر دوم مسابقات موج‌سواری کالیفرنیا 2015

پروتیم والیبال ساحلی سواچ

کلمنس دوپلر و الکساندر هورست

پروتیم والیبال ساحلی آقایان؛ اطریش

پروتیم والیبال ساحلی سواچ

جوانا هایدریش و نادین زومکر

پروتیم والیبال ساحلی بانوان؛ سوییس

اسپانسرینگ برند سواچ

لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی؛ جام سواچ

لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی؛ جام سواچ

لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی؛ جام سواچ

والیبال ساحلی یکی از پرطرفدارترین و مهیج‌ترین ورزش‌های تابستانی است. لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی معتبرترین مسابقات بین‌المللی والیبال ساحلی است که بین تیم‌های حرفه‌ای از سراسر جهان برگزار می‌شود. لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی از سال 1987 به ابتکار اتاق فکر کمپانی رد بول و با همکاری فنی و لجستیک سواچ پایه‌گذاری شد، همکاری در مباحث تایمینگ و زمان‌سنجی زمینه‌ساز اسپانسرشیپ سواچ در مسابقات لیگ حرفه‌ای والیبال ساحلی شده است.

تور جهانی اسکی آزاد

تور جهانی اسکی آزاد

تور جهانی اسکی آزاد

تور جهانی اسکی آزاد سری مسابقات اسکی کوهستان است که در کوه‌های آلپ، آلاسکا و هیمالیا در دو کلاس اسکی کلاسیک و اسنوبرد برگزار می‌شود. با توجه به مشترکات سبک زندگی سواچ و هیجان وصف‌ناپذیر اسکی کوهستان، در سال 2011 سواچ اسپانسرشیپ انحصاری مسابقات فری‌راید را در اختیار گرفت.

مسابقات حرکات نمایشی پرایم‌لاین

مسابقات حرکات نمایشی پرایم‌لاین

مسابقات حرکات نمایشی پرایم‌لاین

پرایم‌لاین اولین مرحله از لیگ الماس حرکات نمایشی است که در دو کلاس دوچرخه‌های BMX و اسکیت‌برد به صورت سالانه در استادیوم المپیک مونیخ برگزار می‌شود. با توجه به مشترکات سبک زندگی سواچ و هیجان وصف‌ناپذیر پرایم‌لاین، در سال 2014 سواچ در قالب یک طرح همکاری استراتژیک اسپانسرشیپ انحصاری پرایم‌لاین را در اختیار گرفت.